KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488379
nr 1448 8379
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 101/130, daterad 84, "rå". Bildmått: 25x20cm, yttermått inklusive ram: 46x33cm
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:51:56
8/2 22:12:43
Mariana Manner
Läs mer om Mariana Manner